blog rowerowy

informacje

baton rowerowy bikestats.pl

Znajomi

wszyscy znajomi(95)

wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy gustav.bikestats.pl

linki

Wpisy archiwalne w miesiącu

Październik, 2014

Dystans całkowity:1558.00 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:65:14
Średnia prędkość:23.88 km/h
Maksymalna prędkość:68.00 km/h
Liczba aktywności:13
Średnio na aktywność:119.85 km i 5h 01m
Więcej statystyk

miasto

Piątek, 31 października 2014
Km: 20.80 Km teren: 0.00 Czas: 01:10 km/h: 17.83
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: MTB Custom Aktywność: Jazda na rowerze
Kolorowo

Łódź, po prostu :)

Środa, 29 października 2014 Kategoria c) Gryfny klank [300-499km]
Km: 485.00 Km teren: 0.00 Czas: 20:05 km/h: 24.15
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: Haibike Speed RC Aktywność: Jazda na rowerze
Klasyk! A i w rajzie se piyknie słucho :>

Co se odwlecze, to niy uciecze czy jakoś tak hehe. Niydowno miołech 3 dni fajeru + gryfno pogoda, ale zdrowie niy pozwolyło. Tera zaś mom trocha fajeru i zaś je w miara spoko pogoda, wiync niy odpuściłech! Hardkorowe ~500km pod koniec października, koniecznie kajś dalij? Yno Łódź. Do Kielc w prziszłym roku, dlo zasady. W synsie - żeby mieć stolice województw w CV :) 
Terozki momy iście gryfno pogoda za dnia, ale w nocy już doś piździ. Mimo to podjyłech czelyndź o! Wiedziołech, że bydzie cholernie niykomfortowo, no ale jakby to było łatwe, to nici ze satysfakcje :)
Wyruszyłech zarozki po 7-myj. Na termometrze kole zera stopni. Obleczone miołech: czopka + kominiarka + buff, bluza termo + koszulka BS + kurtka, nakolanniki + spodynki BS + galoty dresowe, pora zimowych fuzekli, rynkawiczki na koło i polarowe. No i jechało se piyrwsze km'y okej. 
No to zaczynomy party!
No to zaczynomy party! © gustav

Za Rybnikiem musiołech se oblyc dodatkowo pora fuzekli, bo jednak 5' to dalij za zima..
Pyndalowołech z wiatrym lekkim, wiync spoko. Po drodze nic ciykawego. Po 100km seblykłech kurtka, polary i czopka. W Częstochowie ze 2km DK1 pod zakaz, ale co zrobisz? Nic niy zrobisz hehe a chodnikami to dej se spokój...
Częstochowa
Częstochowa © gustav

Na termometrze max 15', ale i tak musiołech mieć np. kominiarka, bo po łepie piździało. W Radomsku pauza pod sklepym i shooping. Ogólnie pyndalowało se cołki czos elegancko :)

Łódzkie proste
Łódzkie proste © gustav

Przed Bełchatowem na poboczu trocha fociłech i jakiś litwin tirym stanył za mnom i se pytoł kaj je jakoś miejscowość. A że jo niy tutejszy hehe... musioł se kogo innego poradzić. Niy mioł gpsa??Już niydaleko Bełchatowa
Już niydaleko Bełchatowa © gustav

A w samym wspomnianym mieście, co zaro przikuło uwaga (prócz korków hehe) - obojyntnie na kiero droga se wdupisz - tam ścieżka dlo rowerów. Ale jo se je darowoł.

Zachód bleble
Zachód bleble © gustav

Już nawet przed zachodym se zrobiło zimnij, wiync wszystki lonty zaś oblykłech. Było kole 5-7' zaś. W Pabianicach shopping. No i tyż w szczewikach piździało, wiync zrobiłech kombos: fuzekla - worek na śmieci - fuzekla - worek na śmieci - fuzekla. Jako fest amatorski sposób na chłód. No i coś to pomogło.

Łódź - oficjalnie!
Łódź - oficjalnie! © gustav

Cyl już osiongnyty, po 11h brutto. Średnio miołech 27 coś. To chyba skuli tego, że z wiatrym niby i w strona cyntrum PL, czyli w dół.
A sama Łódź hmm przed wyjazdym sprawdzołech, co w tym mieście je ciekawego, jakiś monyj rynek itp. Niystety - nic z tych rzeczy. Wedle opinii, z czym se kojarzy to miasto - odpowiedzi niy były zbytnio pozytywne.. Jo jechoł głównom drogom bez cyntrum i w zasadzie tym se idzie pochwolić eehh

Jakoś oświetlono chata
Jakoś oświetlono chata © gustav

Jakiś kościółek
Jakiś kościółek © gustav

Jakiś przistanek
Jakiś przistanek © gustav

No nic, trza ciulać nazot. Bez rewelacji ogólnie, ale chocioż trocha gmin wpadnie hehe. Kajś za Pabianicami do biedronki, po jedzyni na noc. W sumie miołech 3 bagietki czosnkowe, mały chlebek, pora batonów i wcześnij kupony coś a'la kołocz. Najgorsze było to, że średnio miołech ochota se dziwać na te jedzyni... I jeszcze w tyj tympyraturze.

Że niby kolacjo
Że niby kolacjo © gustav

Trza było oblyc special-protect :D
Dobre, koniec zabawy
Dobre, koniec zabawy © gustav

W zasadze po godzinie musiołech seblyc jedno pora fuzekli, bo hajcung niymożliwy. Grunt, że niy piździało!

A ogólnie co do mojich lontów na ta pogoda: jak jechołech stałym tympym, to tak optymalnie. Yno musza se zaopatrzyć na jeszcze lepszo ochrona gymby; chocioż buff, kragiel z kurtki i kominiarka niyźle chroniły gardło. Ale jak zrobiłech pauza ciut wiynkszo, to zaro zaczło być zima. I zaś trza było ze 5 do nawet 10min kryncić, żeby se zagrzoć. Myślołech, że bydzie znacznie gorzyj.
Pić se chciało cholernie! Nawet pici schłodzonyj zawartości w bidonach niy robiło dlo mnie problymu. Problymym było to, że po drodze niy było kaj "zatankować"... Żodnyj porzondnyj tanksztele. Uroki dróg wojewódzkich w nocnych rajzach...

hehe
I zaś zawrzyte
I zaś zawrzyte © gustav

30km przed Cz-wą sie jakoś tanksztela dopiyto pojawiyła, a do picia do wyboru abo cola, abo tymbark. Cyny wiadomo, niyhurtowe. Ale kupiłech mało butelka tymbarka. Do miasta powinno styknyć. Za już Cz-wą wiedziołech, że jest kolejno tanksztela. Tam se kupi pici. Podjechołech i co? Zawarte... I w tym momyncie zostołech zmuszony włonczyć tryb superkuźwaECO :/ 3/4 bidona mi zostoło... I jeszcze chciało mi se trocha jejść, ale na te jedzyni niy szło se dziwać. Było taki zimne i w ogóle.. suche. Ale jodłech na hama, minimalizujonc popijanie. Jakiś 10km dalij była kolejno tanksztela. I zaś tako wieśniacko. Musiołech pukać, żeby gościa z obsługi obudzić LOL! "Z picia to yno z lodówki". No choy by to strzelył! Niy kupiłech. Na całe szczyńści niydaleko w jakimś miasteczku był sklep 24h. Na jedzyni dalij niy umiołech patrzeć. Ogólnie z kożdym kilometrym słobłech, średnio tyż. Czamu? Bo mało jodłech, a wynglami se prawie niy wspomogołech. Banany, batony, nawet ulubione kołoczki z budyniym - fuj! 
Nadchodził świt, tympyratura dalij w przedziale -2 do 1 stopnia... Zmulało mie nawet doś konkretnie z tego niydospanio. Kulołech se dalij w ECO. 10km przez Tarnowskimi Górami pauza w barze na tankszteli. Ciepło, sucho - nic yno legnyć se, aż do połednia. Aż bydzie kaj z 10'...

Jedyno ciepło czynść rajzy
Jedyno ciepło czynść rajzy © gustav

Ale nic z tego. Jodłech na hama te zimne, suche wyroby piekarnicze. Kupiłech wrawo herbatka. Prawie godzina se odpoczywołech. Prawie momyntami zasypiołech. Tak to już je. Z wielkom niychynciom opuszczołech tyn lokal. Na liczniku -3'. Łaaał... Do Gliwic fest spokojnie. Na tankszteli krótko pauza u znajomego i wszamani jednyj bagietki. Do Rybnika dalij spokojnie. W zasadzie se czołgołech. Marzyłech o jednym - być już w doma, zjeść co normalnego i iść spać. A droga z Gliwic do mie du dom to stos chopek eheheh... Gehenna. Niby tympyraturka kole 8-10 już, ale jedynie mogłech se pozwolić na sebleczynie ochraniaczy ze szczewików i podwinyncie rynkowów z kurtki i bluzy.

#achtenpaździernik

W doma byłech przed 11-tom. Pierwotnie miołech plan na 5 z przodu, ale niy w tym jednak stanie :/ Dokryncołbych te 15km w dobro godzina..

#umrzyty

Ale 17 gmin wpodło :> No i zaś zebrołech pewne doświadczyni, co było fest dlo mnie istotne. A pół dnia w tympyraturce max 3' - spoko hehe.


mix z tygodnia

Poniedziałek, 27 października 2014
Km: 162.00 Km teren: 0.00 Czas: 08:00 km/h: 20.25
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: MTB Custom Aktywność: Jazda na rowerze

robota

Poniedziałek, 20 października 2014
Km: 45.80 Km teren: 0.00 Czas: 02:10 km/h: 21.14
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: MTB Custom Aktywność: Jazda na rowerze

Ślonskie: 100% + spontan z krejzolami

Niedziela, 19 października 2014 Kategoria c) Gryfny klank [300-499km]
Km: 313.00 Km teren: 0.00 Czas: 12:11 km/h: 25.69
Pr. maks.: 68.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: Haibike Speed RC Aktywność: Jazda na rowerze

Nooo w końcu po jakichś pół roku opierdzielanio sie prziszło mi sie zmotywować i postawić kropka nad 'i' w rodzimym województwie - jak kożdy i żodyn wiy - czyli uzyskanie 100% poprzez wdupczyni se na kole na teryn Koszarawy :D Z pomocom prziszli: Karel from Andrychowo City, Jakubiszon from San Bielsko-Biała iii... no właśnie nie wiym co sam mom terozki wstawić za sekwyncjo słów... po prostu Funio z jaworzańskich terynów zabudowanych na polach sie wymigoł i woloł spotkać nas kajś dalij na trasie :P

Wstołech o 3:20. Ryż i te sprawy. Wyjechołech o 4:45. Cima, zima, ale moji dobrane lonty tworzyły optymalno tympyraturka przi pyndalowaniu. Chocioż upału niy było...
Tympyraturka w nocy
Tympyraturka w nocy © gustav

Ogólnie zapomniołech se kupić baterie do "nocnyj "lampki, ale wziyłech se jom ze sobom, jakbych mioł wracać nazot po zachodzie. No i musiołech se asekurować tym pozycyjnym światełkiym z tesco za 9.99. Mogłech se na tako akcjo pozwolić yno skuli tego, że jechołech DK81 - czyli super dwupasym z poboczym, z fajnie widocznymi liniami. Bo po innych drogach, szczególnie wojewódzkich - niy ma mowy. Ksiynżyc dodatkowo coś tam oświytloł, wiync kulołech se aż miło :) 
Mgły na wiślance
Mgły na wiślance © gustav

Dojechołech do Strumienia i se już zaczynało powoli przejaśniać. Ale jak już wjechołech w lasy, to ani lampka niy była potrzebno - czyli idealnie dobrołech czas wschodu przez napotkany teryn do braku lampki :D

mmm :>
W drodze do B-B
W drodze do B-B © gustav

W drodze do B-B, trocha wyżyj hehe
W drodze do B-B, trocha wyżyj hehe © gustav

Nim dokulołech se do Jaworza (niy do Jaworzna - to je subtelno różnica :P) - to w jakiś pół godziny tympuraturka z jakoś 5' dźwigła se do ponad 12' łooooł! Jo normalnie goroł, musiołech zwiynkszyć cooling :> Ale zaś im bliżyj B-B, tym zimnij. Dołech cynk Kubie, że nadjyżdżom. Czekołech w miejscu, kiere wg googlemaps twierdziło, że to właśnie tam je hotel 80-cio gwiazdkowy Magura. Kuba czekoł kaj indzij... tyż niby pod tym hotelym hehehe

Taki tam z nudów :P
Taki tam z nudów :P © gustav

"Gustav. Polska Partia Niewyspanych. Miejsce 54. Liczy se gryfny asfalt, chlyb krojony i przedewszystkim kilometry!" :D :D Dobre, trefilimy se kajś na skrziżowaniu i już na start było pora zjebków hehe głównie, że jak to je możliwe, żeby w październiku ładować na bajkstata wpisy z maja... xD

epic!
Przed Żywcem
Przed Żywcem © gustav

W Żywcu spotykomy Karela. Jo już połowa lontów seblykł, bo hajcung jak cholera, a niby 9 rano hehe. I zarozki na shopping.

Prawie jak maszynki z gillette :D
Prawie jak maszynki z gillette :D © gustav

Info od Funia, że nie przijedzie do Żywca, yno kajś z drugij strony... zaspoł czy jaki pierun?

To je rychtyk jedzyni, a ni jakiś tam żelki haribo i tani batony :>Moji drugi śniadanie
Moji drugi śniadanie © gustav

Oczywiście zjeby pod marketym - normalka :D Momyntami sie szło z tego śmiychu rychtyk zesrać hłe hłe

No i wyruszylimy se na KOSZARAWA! Tympo lajtowe, godani o pierdołach itp.

TOJUŻJEPOWOLITYNMOMYNTJUŻZARO!!! 


Striptiz tego tam po lewyj
Striptiz tego tam po lewyj © gustav

JAAAAAAAA!!!!
Cieszynka musi być
Cieszynka musi być © gustav

Drugi PEŁNE województwo do KOMPLETU :)))))))))))))

Hłe hłe hłe
Hłe hłe hłe © gustav

Nie było szampana, bo trza było ciulać gipko na punkt spotkanio z wiadomo KIM hehe Czekalimy na tankszteli. Dziwomy se i jedzie jakiś farosz na kole. Kolynda w październiku wtf??? Uff na szczyńsci to był Funio :> Od razu z automata kolejne zjebki :D W tym towarzystwie niy ma po prostu inkszyj opcje.

Zaro myśl kaj by sam jechać. Padło na Przysłop i Krowiarki hehe.
Babia przed nami!
Babia przed nami! © gustav

Pogoda totalny BOMBON. Krótki spodynki i koszulka, a dalij było czuć gorani, szczególnie na hopkach.
Se jadymy
Se jadymy © gustav

I powoli do przodu!
I powoli do przodu! © gustav

Mało pauza na tankowani.
Smażing w knajpie
Smażing w knajpie © gustav

Piwo moji paliwo :D
Piwo moji paliwo :D © gustav

Funio tak zapierdzieloł, tak asfalt zrywoł, że aż mu szprycha wydupiło :> Ale naprawiył!

Podjazd na Krowiarki
Podjazd na Krowiarki © gustav


Na wiyrchu
Na wiyrchu © gustav

Dolary i te sprawy
Dolary i te sprawy © gustav


"Może dostana co gratis?" © gustav

Po chwilowym opolaniu se prziszoł czas na kolejno decyzjo "kaj by sam zaś jechać, bo nazot to odpado" :>
Choy, jadymy na Słowacjo hehe  I zaś Tour de Babia do kolekcje bydzie :]

Widzisz te TATRY?:)) Jednak mojo xperia el dowo rada hehe
I jadymy w doooł!
I jadymy w doooł! © gustav

Nawet zima nie było, a pamiyntom w lato jak sam byłech, to pizgało w cholera!

Karel.com.pl :D
Karel.com.pl :D © gustav

W tyn czos był pieruńsko fest mocny wiater z połednia... Sztorm wryncz... Na prostyj max 20. W zasadzie od podjazdu na Babio se dowoł we znaki ehhh

Noo i troszka gryfniejszy widoczek! Esyncjo!
Noo i troszka gryfniejszy widoczek! Esyncjo! © gustavPotym było szukani sklepu na kolejny tank. Dopyro pora km'ów przed granicom był otworty. Suche żymły, banany i woda kupiłech. Żodnych słodkości typu kołoczki z budyniym... :((

Żodnych. 

Sie zy mie śmioli, czamu i jak jo taki rzeczy umia wpieprzać. I w takich ilościach... Zjebki bez przerwy

W drodze na Słowacjo dalij walka z wiatrym, aż do zmiany kierunku na Korbielów. Powoli odżywialimy!

Na granicy
Na granicy © gustav

Lewe interesy, łapówki itd
Lewe interesy, łapówki itd © gustav

Ponoć specjolnie dlo kolorzy zrobili stolik i ławeczka. 2min my tam posiedzieli, aż sie tam staro baba ze swoimi krauzami z miodym niy wpierdzielyła. Potym zaczła robić lekcjo nt. ich wartości zdrowotnych. Zjebki - normalka :D

Miodowy biznes
Miodowy biznes © gustav

Krejzole.eu
Krejzole.eu © gustav

Trocha żeh se oblykł, bo powoli zaczło se zimnij robić, kole 16:30 było. I dobre 20km w dół aż do Żywca :))
Musielimy se niestety rozdzielić. A tak zajembiście było. Prawdopodobnie to była ostatnio tako okazjo na wspólno rajza w tym roku, chocioż kto wiy... Jakubiszon i jo do B-B, a Funio i Karel kajś w strona inkszych zadupiów :D :D

Przerobiony Golf
Przerobiony Golf © gustav

Na krajowyj korki masakra, no ale od czego se mo koło? :P W B-B pauza w biedronce. Zrobiłech tank i kupiłech baterie do lampki.
Potym Kuba wpod na chata po coś tam :> Jo se trocha zaś oblykł. I jechalimy aż do Jaworza (niy mylić z Jaworznym, bo to je subtelno różnica). :D :D

Padalimy se "cześć", Kuba jechoł w swojo strona, a jo w swojo. Była 19:10. Co lesze - aż do Żor z wiatrym! W Strumieniu przi wiślance 9min. pauza na jedzonko. Byłech tam o 19:57. W Żorach na zjeździe do Rybnika o 20:38. Czułech hopki w szłapach, ale średnio na poziomie 30 utrzymywołech. W doma o 21:26. Byłech niy wyplompany, niy głodny, ale hmm chyba wyngli brakło na ostatnich 10km hehe. Bo już se niy chciało. Tympyraturka 14'.

Trip jajcarski jak zwykle! :D Szkoda, że ostatni na tle Tatr w tym roku. Abo sie myla co? Mom nadzieja, że ja :P

Ponad 300km i +1 gmina do kolekcje, ale JAKO! :D

Wpisy krejzoli:

http://k4r3l.bikestats.pl/1241651,Babia-Gora-na-ok...

http://jakubiszon.bikestats.pl/1241006,Tour-de-Bab...

http://funio.bikestats.pl/1240817,Tour-the-Babia.h...


Kieryś zachwaloł portal GPSies, a na nim Krowiarki na 300 mnpm... wtf? zaś musiołech se wspomóc bikemap'ym.

Beauty of Rybnik

Czwartek, 16 października 2014
Km: 20.60 Km teren: 0.00 Czas: 01:00 km/h: 20.60
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: MTB Custom Aktywność: Jazda na rowerze
Z roboty jechołech bez cyntrum. Kto wiy, tyn wiy, kto nie wiy, to godom: w Rybniku od rynku aż do bazyliki zrobiono nowy deptak, nowo fontanna, nowy park i ogólnie wszyndzi dookoła choby jak na dyskotece :> Za pora dni uroczyste otwarci hehe. Jeszcze trwajom roboty wykończeniowe. Dzisio ładuja 2 fotki tak na zachynta :P
Deptak fonkiel nówka nieśmigany
Deptak fonkiel nówka nieśmigany © gustav

Bazylika Rybnik
Bazylika Rybnik © gustav

no to pojechołech..

Poniedziałek, 13 października 2014
Km: 19.70 Km teren: 0.00 Czas: 00:50 km/h: 23.64
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: MTB Custom Aktywność: Jazda na rowerze
3 dni wolnego nostały. Czekołech na nie już doś długo. Bombon pogoda - dzisio 22 stopnie w ciyniu!! Normalnie bych zrobiył jako wiynkszo rajza. Znaczy na 180 000% bych zrobiył. Ale w sobota obudziłech se ze spuchnytom powiekom i musza być tera w doma.. Chyba niy musza opisywać tego, co se dzieje wy mie w środku...

robota

Sobota, 11 października 2014
Km: 17.00 Km teren: 0.00 Czas: 00:45 km/h: 22.67
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: MTB Custom Aktywność: Jazda na rowerze
Rano fol mgieł, ale doś ciepło, jak na owo data :>
Wschód pola

Wschód pola © gustav

Wschód tory
Wschód tory © gustav

robota, miasto

Piątek, 10 października 2014
Km: 45.80 Km teren: 0.00 Czas: 02:00 km/h: 22.90
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: MTB Custom Aktywność: Jazda na rowerze

robota, miasto

Środa, 8 października 2014
Km: 44.00 Km teren: 0.00 Czas: 02:05 km/h: 21.12
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: MTB Custom Aktywność: Jazda na rowerze

kategorie bloga

Moje rowery

Addict Blue 16417 km
Gravel Custom 5643 km
MTB Interceptor 6019 km
City Cadillac 1700 km
Avaine 8824 km
Giant TCR Advanced 2186 km
Custom 2.0 Essential 8839 km
FastBack 5.8 Custom 41880 km
XC Custom Evolution 18260 km
MTB Custom 15323 km
Haibike Speed RC 21452 km
Unibike Mirage 7536 km

szukaj

archiwum


Statystyki zbiorcze na stronę