blog rowerowy

informacje

baton rowerowy bikestats.pl

Znajomi

wszyscy znajomi(95)

wykres roczny

Wykres roczny blog rowerowy gustav.bikestats.pl

linki

Wpisy archiwalne w kategorii

h) SentimentalTour 2015

Dystans całkowity:2090.00 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:84:44
Średnia prędkość:24.67 km/h
Liczba aktywności:12
Średnio na aktywność:174.17 km i 7h 03m
Więcej statystyk

SentimentalTour: Du dom...

Środa, 7 października 2015 Kategoria c) Gryfny klank [300-499km], h) SentimentalTour 2015
Km: 374.43 Km teren: 0.00 Czas: 14:33 km/h: 25.73
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: FastBack 5.8 Custom Aktywność: Jazda na rowerze
Ostatni etap - najdłuższy, z nadal mocnym wiatrym (kiery ogólnie niy pomagoł...), z najzimniejszom tympyraturkom. W jednym słowie - HARDy!
Pobudka, pakowanie, niykończonce se rozmowy z gospodorzami przi śniodaniu ;] Ale trza było wyjechać, no niy ma lekko. Aura tako, że niy chce se w ogóle na dwór wyłazić... Wioło mocno direkt z kierunku mojigo domu, czyli z południowego-wschodu. Ale bardzij tak jednak ze wschodu hmm. Wiync trasa została naszkryflano tak, aby niy pyndalować pod tyn wiatr cyntralnie, obrołech wariant na Wrocław i potym Opole. DK11 w ogóle niy wchodziła w gra, mimo że to była najkrótszo opcja. A za to tyż na Wrocław wpadnie pora nowych gmin heh. Jeszcze roz chciołbych podziynkować Remikowi i jego żonie za możliwość przenocowanio i ogólnie za miłe przijyncie :)
Przymiarki do szosy ;]
Przymiarki do szosy ;] © gustav

Sztyjc korki
Sztyjc korki © gustav

Wyjazd z Poznania moge być, bez tragedii.
Gryfne asfalty
Gryfne asfalty © gustav

Ale w okolicach Żabna jakoś, aż do Grabianowa, spokojnie na odcinku 5km taki bajer... Na budowie dróg se niy znom, ale wysypanie takigo... ciulstwa, to jest... aaah niy ma co godać. Pojedyncze odcinki były ciut utwardzone, a reszta jak na foto.
Ale bywało i tragicznie
Ale bywało i tragicznie © gustav

Droga na Śrem - na tym odcinku odczuwołech najmocniejszy wiatr, cyntralny wmordowind, na prostyj 22-24km/h... Dopiyro od jakoś Dolsku na Gostyń - tam był taki odcinek na zachód - odpolyłech przełożyni 50/11 (!!!) i uzyskołech Vmax całego Tour'u - 57km/h. Zjazd niy jakoś fest nachylony, a szło se rozkulać ;]
Tymczasym po zakupach :P
Powrót chleba krojonego po dwóch latach!
Powrót chleba krojonego po dwóch latach! © gustav

Jakieś zjazdy
Jakieś zjazdy © gustav

Elegancko se jechało. Jeszcze
Elegancko se jechało. Jeszcze © gustav

Mega-wiatr!
Mega-wiatr! © gustav

W Rawiczu na tankszteli postanowiłech otworzyć prezynt :)) Fest dobre to było!
Full taca nudli w prezyncie :))
Full taca nudli w prezyncie :)) © gustav

Wbijom na S5, yyy znaczy na DK5
Wbijom na S5, yyy znaczy na DK5 © gustav

A DK5 hmm tak jak DK11 (głównie Poznań - Koszalin) - te główne drogi tranzytowe jednak na prziszłość byda omijoł. Może bez niedziela tam je mniyjszy ruch, ale teraz było niykomfortowo. Ale chocioż czułech se jak naturalny fotoradar - w synsie - kożdy na mój widok musioł zwolniać hehe. A im bliżyj Trzebnicy, tym bardzij pod góra. Jedyn podjazd tam jest remontowany, wiync na liniach poziomych som poustawiane pachołki. W pewnym momyncie dogonił mie tir, a za nim zaplecze aut. I nie umieli mie wyprzedzić skuli tych pachołków. A mie naroz tela mocy przibyło, że podjyżdżołech prawie 30km/h lol ;D Tu już foto z samyj góry:
Wrocław widoczny z Trzebnicy/okolic
Wrocław widoczny z Trzebnicy/okolic © gustav

Poszukołech jakigoś spożywczego, tradycyjnie w dużym mieście średnio w dół ;> I jazda na Opole. I jak to w nocy bywo - przeważnie wiatr słabnie i tak tyż było tym razym ;] Szło se niyźle kulać, chocioż już chłodno se robiło...
Wrocław rynek
Wrocław rynek © gustav

Do Opola dojechołech bez kryzysów, w miara fajnym tympym. Wbiłech do całodobowego po woda, 2 żymły i rogala. Stoł tam taki - jak som twierdził - bezdomny. I co mie zawsze w takij sytuacji wku***o - co chwila mie prosił o to, żebych mu kupił piwo. Gościu niy chcioł ciepłyj herbaty, czy jakigoś napoju, nawet jedzynio. Yno piwo to był jedyny priorytet. I sztyjc narzekoł, jaki to życie je złe... I jak tu być empatycznym?
Opole most
Opole most © gustav

Natomiast droga do Raciborza, a przinajmij jij drugo połowa - źle byda wspominoł. Tympyratura już 4-5st., jedzyni zimne, picie zimne, stopy mocno schłodzone - musiołech mieć 2 pary fuzekli ale i tak specjalnie to niy pomogło... Miołech yno krótkie rynkawiczki, ale jak jechołech niyzłym tympym, to niy było o dziwo czuć zimna... 10km od Raciborza to już mega zimno katorga w szczewikach, ale przetrzimołech jakoś i wbiłech na piyrwszo tanksztela w tym mieście, żeby se ogrzoć i co pojeść. 1 zymła mi została, ale zmrożono beeee! Paluszki se kupiłech.
Śniadanie na tankszteli w Raciborzu
Śniadanie na tankszteli w Raciborzu © gustav

Zimno woda z bidonów wylołech i nalołech tyj cieplejszyj i w droga. W sumie prawie godzina se siedziołech w tym ciepełku ehehe... Już poniżyj 4st. A jo postanowił jechać w miara gipko, na dużym obcionżyniu, coby sie grzoć. Te ostatnie 23km przejechołech w prawie godzina brutto i zima mi niy było, ale pod domym...
Najniższo tympyratura od 2100km ehh
Najniższo tympyratura od 2100km ehh © gustav

Ostatnio tako tympyraturka była w środku lata na naszym Tour de Tatry ;D

+14 gmin. W sumie już 900! I tym etapym ustanowiłech nowy rekord dystansu rocznego, a do końca roku jeszcze momy ponad 2,5msc ;) 20kkm byłoby fajnie rychtyk, zobaczymy czy pogoda pozwoli.

So... jest to coś piyknego, kiedy jedziesz kajś [dalij], odwiydzosz osoby znane ci z forum/z bikestats, oni w jakiś sposób ci pomogajom, oferujom nocleg, jakiś jedzyni, tak po prostu. Bez tych osób cało ta rajza byłaby... niczym w zasadzie, yno pustym nabijaniym kilometrów. A tak oto powstała kolejno historia, kolejne wspomniynia i to w 100%... GRYFNE! :))

Dziynki Wszystkim za wszystko!


SentimentalTour: Zwiydzanie Poznania

Wtorek, 6 października 2015 Kategoria h) SentimentalTour 2015
Km: 78.57 Km teren: 0.00 Czas: 04:30 km/h: 17.46
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: FastBack 5.8 Custom Aktywność: Jazda na rowerze
Wczesnym popołudniym rundka na wschód Poznania celym zdobycio dwóch gmin. Niystety, to była katorga. Kaj se niy zejrzysz - tam plac budowy yyhh.. Dodatkowo był silny wschodni wiatr.
Istno tragedia
Istno tragedia © gustav

Ruły i te sprawy
Ruły i te sprawy © gustav

Jakoś nowo gmina zarozki
Jakoś nowo gmina zarozki © gustav

A oto ścieżka rowerowo
A oto ścieżka rowerowo © gustav

Zrobiyni 20km jakoś zajyło mi dobre 1,5h... potym na cyntrum popyndalować. Remik wracoł na kole rzecz jasno z roboty, no to w tych koreczkach elegancko w strona mieszkanio na obiod.

Z Remikiem
Z Remikiem © gustav

Korki... znosz te pojynci na kole? Lewy pas i gaz! ;]
Korki... znosz te pojynci na kole? Lewy pas i gaz! ;] © gustav

A po obiedzie wypad na miasto pozwiedzać to i owo ;]
Tu relacja od rmk

Jakiś zameczek
Jakiś zameczek © gustav

Dróżki na rynku
Dróżki na rynku © gustav

Ceglasto galeria handlowo
Ceglasto galeria handlowo © gustav

Kolejno galeria handlowo
Kolejno galeria handlowo © gustav

Stok narciarski w środku Polski ;]
Stok narciarski w środku Polski ;] © gustav

Objechalimy znane poznańskie jeziorko, dowiedziołech se, że w tymże mieście budowano jest kolejno, 10. już galeria handlowo [ponoć najwiynkszo w Polsce...], pytani dlo władz miasta, inwestorów i innych ważnych "krawaciarzy" - na co to komu?

Po powrocie bych padoł uroczysto kolacja, a w zasadzie niykończonce se hamburgery ;> na kieryj pojawiył se tyż kolejny BSowicz - Jurek


SentimentalTour: Na Poznań

Poniedziałek, 5 października 2015 Kategoria c) Gryfny klank [300-499km], h) SentimentalTour 2015
Km: 305.65 Km teren: 0.00 Czas: 10:48 km/h: 28.30
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: FastBack 5.8 Custom Aktywność: Jazda na rowerze
Tak wiync czas kulać se w strona południa. Wstołech, poszłech do sklepu i kupiłech żymły i kołoczki na śniadanie, bo wyjontkowo niy chciało mi se już warzyć nudli. Fanie było, gdyby niy ochłodzynie na dniach, to z 1-2 dni monyj bych jeszcze zostoł.
Sam żeh nocowoł
Sam żeh nocowoł © gustav

Pensjonat Adelante - moga jak najbardzij polecić kożdymu, kto se wybiyro do tego zacnego miasta i niy potrzebuje wanny z hydromasażym, 50-cio calowego TV i szefa kuchni przi lodówce ;]

A z rana pełno mgieł i ok. 13st.
Kaj tam Ślonsk
Kaj tam Ślonsk © gustav

Wiatraczki
Wiatraczki © gustav

3km zjazdu po gmina eheh...
Mielno... se jeździło ^^
Mielno... se jeździło ^^ © gustav

W zasadzie jechać po linijce chocioż kilometr to było niymożliwe
Fest pagórkowaty teryn!
Fest pagórkowaty teryn! © gustav

Kto by pomyśloł
Kto by pomyśloł © gustav

I do góry bez pola
I do góry bez pola © gustav

I taki widoczki
I taki widoczki © gustav

I kajś przed Szczecinkiem podziwołech se do zadku iii... kaj je mojo lampka??? Normalnie cały korpus dioda+baterie mi wywaliło... Od lutego miołech ta lampka - dziury, kostki i git trzimało. A wywaliło na równym asfalcie... No nic, dojechołech do Szczecinka i wbiłech do napotkanego rowerowego po nowo lampka, kupiłech za 10zł.
Potym do spożywczego zatankować i jazda dalij. Prawie co wyjechołech z samego cyntrum iii... jeeeeeb!
Walnyto szprycha po roz piyrwszy w życiu
Walnyto szprycha po roz piyrwszy w życiu © gustav

I dupło na równym asfalcie hmm... 60kkm jakoś już za życia przejechane i i jo se doczekołech. Bych padoł - ch***wo ale stabilnie, abo szczyńści w niyszczyńściu, gdyż kilometr w strona cyntrum był serwis rowerowy. A co jakby ta szprycha dupła 10km dalij? o.0
Wymiynili mi to od razu, chocioż mogłech se to som naprawić, ale czy to wypado? ;] 20zł zapłaciłech i jazda dalij. W końcu. Ogólnie w tym mieście straciłech prawie 1,5h :/ Na prziszłość, jak byda kupowoł/skłodoł kółka, to z takim mocowaniym szprych do piasty, jak w poprzednich Aksiumach, bo teraz szprycha dupła od strony kasety i trza było jom ściepać, aby wymiynić.. a kto wozi klucz 24 bodajże i ta tako łańcuchowo blokada na kaseta?

Do pewności obkleiłech taśmom nowo lampka xD Jak na 10zł, to świyci extra. Ciekawe, ile wytrzimie.
I nowo lampka
I nowo lampka © gustav

Szczecinek to je takie miasto "graniczne" jeśli chodzi o profil terynu. Do niego jechołech pagórkami, a od niego na Poznań zauważalnie fest dużo prostych odcinków jest.
Niy wiym, skond wioł wiatr, ale na pewno niy z południa. Bardzij z zachodu, ewentualnie północnego zachodu. Jechało se okej. Średnio ponad 28 łoooł!
Obwodnica Piły bodajże
Obwodnica Piły bodajże © gustav

Ostatni tankowanie
Ostatni tankowanie © gustav

Kajś w okolicach miasta Rogoźno z naprzeciwka wyjechoł mi Remik - kolejny BSowicz, kierego miołech zaszczyt poznać ;] I tak oto już spokojniejszym bardzij tympym udalimy se w strona jego mieszkania, kaj mogłech przenocować.
Dziwne to, że on pyndalujonc w mojo strona twierdził, że jechoł z wiatrym, bo średnio mioł jakoś 33km/h...
Tym razym nic niy kupowołech hehe
Tym razym nic niy kupowołech hehe © gustav

+20 gmin

SentimentalTour: Rundka po gminy

Niedziela, 4 października 2015 Kategoria h) SentimentalTour 2015
Km: 148.90 Km teren: 0.00 Czas: 05:35 km/h: 26.67
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: FastBack 5.8 Custom Aktywność: Jazda na rowerze
Dzisiejszego dnia postanowiłech zrobić rundka po okolicy celym zebranio kilku gmin - żeby w tym terynie było symbolicznie ciut zielono :)) Nazbiyrało se w sumie ich 6. Pogoda bombon, yno mocny wiatr z zachodu i nawet trocha z południa...
DW105 z Gryfic
DW105 z Gryfic © gustav

DK6 jeszcze fajno
DK6 jeszcze fajno © gustav

...bo potym pobocze było zleksza zedrzyte...

Chyba xtnt mie uprzedzoł o tym... rzep uwalony
I stała se rzecz tragiczno!
I stała se rzecz tragiczno! © gustav

Potym jeszcze wbiłech do Białogardu po miejsko gmina hehe. A do Kołobrzegu wróciłech o zachodzie.
Zachód i koło
Zachód i koło © gustav

Zachód i statek
Zachód i statek © gustav

Panoramka na falochronie
Panoramka na falochronie © gustavA na kolacjo...
Top szef warzy nudle
Top szef warzy nudle © gustav

I meczyk ;D
Derby Madrytu ;]
Derby Madrytu ;] © gustav

So... jutro wyjazd już bliżyj domu... Bo prognozy niyoptimistyczne, tzn. znaczne ochłodzynie i jakiś przelotne deszcze na południu już yhm.

SentimentalTour: Zwiydzanie Kołobrzegu

Sobota, 3 października 2015 Kategoria h) SentimentalTour 2015
Km: 17.50 Km teren: 0.00 Czas: 01:25 km/h: 12.35
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: FastBack 5.8 Custom Aktywność: Jazda na rowerze
Zarombisto pogoda trwo w nojlepsze ;] Dzisiej po 2 latach zaś odwiydza morze nasze gryfne Bałtyckie. No chyba, że ta przestrzyń wodno przi Trójmieście to niy ma rychtyk morze, a zatoka...
Jakiś pierdoły w TV ;]
Jakiś pierdoły w TV ;] © gustav

Typowe śniadani
Typowe śniadani © gustav

Ogólnie całe piyntro yno dlo mnie! Tak wyglondoł mój apartamynt:
Gryfno izba
Gryfno izba © gustav

Izba gryfno
Izba gryfno © gustav

Za 35zeta za doba momy wszystko, co potrzeba. Ogólnie mojo izba była z ''widokiym'' na morze; szkoda yno, że do tego morza niy było 200m, a 1700m ;D

Za to do samego portu było ze 4,5km
Latarnia morsko
Latarnia morsko © gustav

Tym statkiym płynyłech, jak tu byłech na wycieczce szkolnyj w 3. klasie podstawówki.
Statek Pirat
Statek Pirat © gustav

A z tego statku miołech model do posklejanio, kiery już se rozpieprzył w połowie sklejanio... ;D
Statek Viking
Statek Viking © gustav

Na Falochronie
Na Falochronie © gustav

I zaś jakoś latarnia
I zaś jakoś latarnia © gustav

Ptoki na Continentalach ^^
Ptoki na Continentalach ^^ © gustav

Łikend, w słońcu dobre 30st. i tak to potym je ;]
Ludzi pierońsko dużo
Ludzi pierońsko dużo © gustav

Jakiś wystawy
Jakiś wystawy © gustav

Ze czijści stopnia było, panie
Ze czijści stopnia było, panie © gustav

Fast ent Baltic
Fast ent Baltic © gustav

Taki wypoczynek
Taki wypoczynek © gustav

Ogólnie fest relaksacyjnie po tymże mieście, kupiłech w rowerowym nowe bloki...
Wykończone bloki i nowe
Wykończone bloki i nowe © gustav

SentimentalTour: Na Kołobrzeg

Piątek, 2 października 2015 Kategoria a) Szłapy rozgrzote [100-199km], h) SentimentalTour 2015
Km: 170.60 Km teren: 0.00 Czas: 05:42 km/h: 29.93
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: FastBack 5.8 Custom Aktywność: Jazda na rowerze
Obudziłech se, rundka na cyntrum do Galaxy co pokupić, co pojejść... za 10zeta taki jedzonko;]
Obiod w realu
Obiod w realu © gustav

Galaxy w środku
Galaxy w środku © gustav

Po powrocie do schroniska pakowanie, inne pierdoły i wyjazd, równo o 13. Pogoda od wyjazdu z domu aż do dzisiej bajeczno! Praktycznie kożdego dnia niebo wyczyszczone!
Przeprawa bez cyntrum jakoś se udała niyźle, a potym to już na 3 pasach w jedna strona do granic miasta ze średniom ponad 30 ;] W końcu wiater niy przeszkadzoł, w końcu szło poczuć fun!
Wyjazd ze Szczecina
Wyjazd ze Szczecina © gustav

Ścieżka aż do Stargardu
Ścieżka aż do Stargardu © gustav

To tyż jest ścieżka!
To tyż jest ścieżka! © gustav

W Stargardzie jednak trza było wspomóc se gps-ym, ogólnie dużo ścieżek tam było, średnia spadała i w ogóle.. ;]
Ale zaś na DK20 dźwigłech tympo. Wiater nadal pomagoł, pyndalowało se gryfnie!

Tu już na DW.
Kajś na polach
Kajś na polach © gustav

Małe tankowanie, m.in. pizzunia
Dlo odmiany ;)
Dlo odmiany ;) © gustav

#pojodbyś
To kaj je drugie pół??
To kaj je drugie pół?? © gustav

Po wykresie na mapie widać, że środkowy przedział etapu to najwiynksze hopki - i tak tyż było.
Standardowe widoczki
Standardowe widoczki © gustav

No a na prostych ogiyyyń! Tyn wiatr rychtyk musioł wioć z południowego-zachodu. No bo jak inaczyj wytłumaczyć, że jada se na lajcie na prostyj 35, średnio pod 30...
Ponad 30 to niy był problym
Ponad 30 to niy był problym © gustav

Ostatnie 40km to w zasadzie jazda w dół hehe No normalnie jechołech prawie czasówka, widać pizza dodała mocy fest ;>

2 lata tymu przejechołech cało szósteczka z prziczepkom, cały zestaw to było 30kg, teraz yno jakoś 17kg :)
2013's memories
2013's memories © gustav

Mega nastrój aura zafundowała... ;]
Wiatraki o zachodzie
Wiatraki o zachodzie © gustav

Mgły już o tyj porze
Mgły już o tyj porze © gustav

Drzewka o zachodzie
Drzewka o zachodzie © gustav

9st. było po dojechaniu do Kołobrzegu, czyli niynajgorzyj. W ośrodku/pensjonacie zameldowołech se niyco po 19:30. Czyli etap obrócony w 6,5h brutto, no niyźle :)

+10 gmin

SentimentalTour: Zaś za granica

Czwartek, 1 października 2015 Kategoria h) SentimentalTour 2015
Km: 74.45 Km teren: 0.00 Czas: 03:05 km/h: 24.15
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: FastBack 5.8 Custom Aktywność: Jazda na rowerze
W tym dniu Lenek zaproponowoł krótki szpil po niymieckich asfaltach, wiync nie było se co zastanowiać, yno wpieprzyłech 3 tony jedzynio, naszykowołech koło i reszta pierdół i o 15:20 czekołech na niego u wrot schroniska na monte cassino.
Tu od razu relacja Lenka: klikej

Wiyncyj ludzi se niy dało skołować, no bywo. A w Szczecinie trocha tych BSowiczów przeca je. Niy to co w Rybniku...
Czekomy na zielone
Czekomy na zielone © gustav

Tyn góral wożył tela, co mojo szosa... I to na tym sprzyncie Lenek postanowił jechać w ta trasa dzisiejszo. No a karbonowy Focus na pełnym Redzie.. mmm :>Trzi cytryny... znaczy maszyny
Trzi cytryny... znaczy maszyny © gustav

Jazda po tych niymieckich płytach to po prostu coś niysamowitego! Wibracje jakiś? Nic z tych rzeczy. A co ciekawe - som ułożone na/przi polu, tak po prostu.. ;]
Płyty równe jak stół
Płyty równe jak stół © gustav

Ale tradycyjnie w tych miasteczkach kostka zamiast asfaltu...
Jadymy do Locknitz
Jadymy do Locknitz © gustav

...beztoż po prostu musiołech przetestować te mtb! Tyn Giant, a mój Giant - to jak Isostar a zwykło kranówka..
Na tym sprzyncie - bajkaaaa
Na tym sprzyncie - bajkaaaa © gustav

..ale kuźwa porównanie :D :D Niy no - jak w moim wymiynia opony ze semi-slicków na jakiś tyż terynowe, to bydzie już lepij hehe

Zachodnie asfalty
Zachodnie asfalty © gustav

I kajś już w tym mniyjwiyncyj momyncie pojawiył se problym, a mianowicie prawy szczewik niy chcioł se trzimać w pyndali... Wiync dokrynciłech fedra w pyndali na max, ale nic niy pomogło. Podziwołech se na blok i kurde niy wiym, co je grane. Jechać szło poprzez naciskanie tyj pyndali w dół, tak jak w np. adidasach. Ale niy szło już ciongnyć ku wiyrchu. I na jakijś drodze trefilimy jakoś ustawka hehe, no to za nimi. Poranoście km'ów z nimi aż do granic Szczecina. A potym Lenek mi pokozoł podjazd od jeziora chyba Głymbokie :P tak ze 2km o nachylyniu 6% To na tym podjeździe trynujom zazwyczaj okoliczni siłacze ;] Wiync i my se podjechali, jo tak bardzij "na czas". Kiedy już chyba dojechołech na som szczyt, to se oblykłech (po zachodzie to trocha już zima), bo Lenek se na lajcie podjyżdżoł, ale jak przijechoł ku mie to padoł, że tyn podjazd se jeszcze niy skończył... ;D Chyba jeszcze ze 300m asfaltu było do pokonanio hehe

Napotkano grupa bikerów
Napotkano grupa bikerów © gustav

Naturalnie trocha szpanu na tle aut w cyntrum.. ;>
Wspólne foto
Wspólne foto © gustav

No i poszukać jakijś miejscówki, coby pojejść co dobrego. Niby najwiynkszo porcja, a joo... po zjedzyniu jeszcze bych co pojod :((
We fast-foodzie
We fast-foodzie © gustav

Rajza fest udano:) spod tego fast-fooda kożdy w swojo strona. A siedzioł tam taki gość bezdomny, wiync coś z nim pogodołech. A tyn jak se rozgodoł, to niy było końca - normalnie kabareciorz!!  Ogólnie kiedyś był wojskowym, wiync padoł pora historyjek. A to, jak jechoł czołgiym i moździerzym rozdupczył brama :D A to, jak schowoł z kompanami ze 20 akumulatorów do auta i wywiózł na wieś sprzedać za skrzinki z napojami %%... No normalnie jo tam zejscany był, polyw na maxa :D Chcioł jaki piniondz na jedzyni, to dołech mu 5zeta. Na co rychtyk przeznaczył? Niy wiym, ale za te historie mu se należało :>

A to już typowy posiłek w schronisku ;D
A to już typowy posiłek w schronisku ;D © gustav

...bo talyrzy niy było ;>

SentimentalTour: Zmiana noclegu

Środa, 30 września 2015 Kategoria h) SentimentalTour 2015
Km: 16.30 Km teren: 0.00 Czas: 00:45 km/h: 21.73
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: FastBack 5.8 Custom Aktywność: Jazda na rowerze
U Michussa tego dnia mieli pojawić się goście z rodziny na pora dni, wiync mi było dane zmiynić nocleg - udołech sie do schroniska młodzieżowego. 3 noclegi u tegoż mega-zakrynconego rowerzysty to i tak wiyncyj, niż zakłodołech, beztoż dziynki wielkie za ugoszczynie ;] Wyjechalimy rankiym po 7yj, po drodze jeszcze do jego ulubionyj cukierni, celym zakupu kołoczków, żymł, krepli - jednego dostołech nawet gratis - no bo jo je "w dalekij rajzie" :))
Przejście nad DK10
Przejście nad DK10 © gustav

Mglisty poranek
Mglisty poranek © gustav

Mglisto cd
Mglisto cd © gustav

Wszystko zakryte
Wszystko zakryte © gustav

Moji koło ehm
Moji koło ehm © gustav

Ponownie Trasa Zamkowa
Ponownie Trasa Zamkowa © gustav

Słońce powoli wychodzi
Słońce powoli wychodzi © gustav

Kilku wyndkorzy tam było
Kilku wyndkorzy tam było © gustav

Who we are and why we are here
Who we are and why we are here... © gustav

Gryfno lampka
Gryfno lampka © gustav

Ławka end koło
Ławka end koło © gustav

Tyn pokój był wolny yno, jak żeh se tam wprowadził... Poszłech se na spacer po cyntrum, a kiedy wróciłech - to już se tam aklimatyzowoł jakiś duńczyk. Potym wbił se studynt polityki z Niymiec. A na koniec jeszcze jakiś krejzol z Anglie... :D Kufa ale towarzystwo heh. Ale szło se dogodać jakoś. Pytali, czy kajś trynuja kolarstwo, a jo, że se jeżdża dlo siebie pod 1200km. Bez spanio of kors. Szczyny im opadły, zresztom mało kto w ogóle mo mie za normalnego hehe. Tyn typ z Niymiec usnył w trybie: plecy na łóżku, a szłapy na podłodze :D jo go próbowoł obudzić, to niy szło, dopiyro Anglik go obudził kajś po przeszło godzinie, jak mu prawie ryknył do ucha hehehehPokój w schronisku
Pokój w schronisku © gustav

SentimentalTour: Po gminy i i ultra-gmina :> + cyntrum wieczornie

Wtorek, 29 września 2015 Kategoria a) Szłapy rozgrzote [100-199km], h) SentimentalTour 2015
Km: 140.00 Km teren: 0.00 Czas: 06:30 km/h: 21.54
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: FastBack 5.8 Custom Aktywność: Jazda na rowerze
Rano ponownie samotno rajza z racji tego, że Michuss pracuje w te dni akurat niystety 12h. Wybrołech se po 3 okoliczne gminy, a przi okazji pojawiyła sie piyrwszo w życiu okazjo na przetestowanie tych zachwalanych fest niymieckich asfaltów.
Piyrwszo gmina w zasadzie jakoś 2km od mieszkanio, w las.. ;D
Do lasu po gmina hehe
Do lasu po gmina hehe © gustav

A potym nawrót w strona granicy, bocznymi i DK10.
Trza było przemyć kieta ;]
Trza było przemyć kieta ;] © gustav

Szczecin z daleka
Szczecin z daleka © gustav

Cieplutko ;]
Cieplutko ;] © gustav

Lubieszyn:
Nowo ultra-gmina do kolekcje ^^
Nowo ultra-gmina do kolekcje ^^ © gustav


Trasa bez Grambow, Krackow, Tantow...
Jakiś tam koło
Jakiś tam koło © gustav

Nimieckie ścieżki
Nimieckie ścieżki © gustav

Kontrastowo
Kontrastowo © gustav

Wiatraczki
Wiatraczki © gustav

Chciałoby se wbić na autobahn
Chciałoby se wbić na autobahn © gustav

Dało se zauważyć - ich asfalt mo, bynajmij na tym odcinku - inkszo struktura, jest po prostu gładszy.
Gryfnie, szwarnie!
Gryfnie, szwarnie! © gustav

Zjedzyni tego chleba zajyło mi dokładnie 4,7km :D
Gdy głód czujesz... ;D
Gdy głód czujesz... ;D © gustav

No i na wiadukcie w PL już
No i na wiadukcie w PL już © gustav

Polskie ścieżki tyż OK
Polskie ścieżki tyż OK © gustav

Wieczorym ponownie z Michussym wypad na cyntrum ;]
Popatrz uważnie :P
Popatrz uważnie :P © gustav

Urząd Miasta
Urząd Miasta © gustav

Jakiś pomnik
Jakiś pomnik © gustav

Deptak przi Odrze
Deptak przi Odrze © gustav

Bajeczno Trasa Zamkowa
Bajeczno Trasa Zamkowa © gustav

A wiyncyj opisu u BSowego towarzysza tukej ;]SentimentalTour: Szczecin, [prawie] Nowe Warpno i Miedwie

Poniedziałek, 28 września 2015 Kategoria a) Szłapy rozgrzote [100-199km], h) SentimentalTour 2015
Km: 149.50 Km teren: 0.00 Czas: 06:50 km/h: 21.88
Pr. maks.: 0.00 Temperatura: °C HRmax: HRavg
: kcal Podjazdy: m Sprzęt: FastBack 5.8 Custom Aktywność: Jazda na rowerze
Z rana wypad w północne rejony tyj giga-aglomeracje - plan był do Nowego Warpna... Jazda bez Szczecin hmm jak to w dupnym mieście - niyco kłopotliwo, ale ujdzie ;> Bynajmij z Prawobrzeża (tak se to chyba nazywo hehe) na cyntrum se zajembiście popylo na szosie ze średniom ~40km/h, mimo że obok ścieżka. No ale 3 pasy w jedna strona.. grzech niy skorzystać ;D
Z wiaduktu
Z wiaduktu © gustav

Jakiś ponton
Jakiś ponton © gustav

Stocznia Szczecin
Stocznia Szczecin © gustav

Z cyntrum Szczecina do Polic - najbardzij nachylony podjazd dotychczas ;]
Tam było z 10%!
Tam było z 10%! © gustav

Kościółek jakiś
Kościółek jakiś © gustav

Bez miasteczka
Bez miasteczka © gustav

Nowe Warpno taaa
Nowe Warpno taaa © gustav

Kiedy gryfny asfalt zamiynio se w taki kostki... Byłech jakiś 10km od N.W., ale na tym niy szło po prostu jechać! Ujechołech poboczym - po trowie, piosku, gruzie - ze 300m i miołech doś. I zrezygnowołech... Chocioż gmina jest do kolekcje hehe
I koniec rajzy
I koniec rajzy © gustav

Ale w Trzebieży było najbliżyj do zalywu ;]
Trzebieżowe płoty
Trzebieżowe płoty © gustav

Jakiś łódki
Jakiś łódki © gustav

I czorno perła
I czorno perła © gustav

Jacht za milJon dolcuf
Jacht za milJon dolcuf © gustav

W otchłań zalywu
W otchłań zalywu © gustav

Bikestatsowo
Bikestatsowo © gustav

A potym do znajomych na byzuch do Polic, niymniyj jednak najważniejsze było uzupełniynie wyngli hehe
Nudle, czyli wyngle
Nudle, czyli wyngle © gustav

A nastympnie Szczecin o zachodzie...
Niy wiym, co to je
Niy wiym, co to je © gustav

Taki nowoczesny skatepark ;]
Taki nowoczesny skatepark ;] © gustav

Prawie jak w Casino Los Angeles
Prawie jak w Casino Los Angeles © gustav

Szczeciński gigant
Szczeciński gigant © gustav


Cyntrum se buduje
Cyntrum se buduje © gustav

Galaxy Szczecin
Galaxy Szczecin © gustav

Tramwaje, ronda
Tramwaje, ronda © gustav

I tu ważno i ciekawo rzecz - żodyn niy wiy, kaj je rychtyk cyntrum w tymże mieście :> Bo wyznacznikiym cyntrum je przeważnie rynek, a tu go niy ma hyhy

Kajś w cyntrum
Kajś w cyntrum © gustav

Kaskada Szczecin
Kaskada Szczecin © gustav

Ksiynżyc i DK10
Ksiynżyc i DK10 © gustav

No i powrót na miyszkanie, Michuss powrócił z roboty i wraz z współlokatorym, udalimy se na jeziorko Miedwie ;]
Lemon Stettin Cycling Team
Lemon Stettin Cycling Team © gustav

Michuss fotograf
Michuss fotograf © gustav

Pełnia nawalo ostro
Pełnia nawalo ostro © gustav

I lampiony jakiś ;]
I lampiony jakiś ;] © gustav

Bikestats Team - to je to!
Bikestats Team - to je to! © gustav

Tyż już było kole 6-7st. ale szło przeżyć. Michuss chyba odporny na zimno, jo już niy bardzo... ;D
Jego relacja tukej ;]

kategorie bloga

Moje rowery

Addict Blue 14656 km
Gravel Custom 5416 km
MTB Interceptor 5747 km
City Cadillac 1700 km
Avaine 8824 km
Giant TCR Advanced 2186 km
Custom 2.0 Essential 8839 km
FastBack 5.8 Custom 41880 km
XC Custom Evolution 18260 km
MTB Custom 15323 km
Haibike Speed RC 21452 km
Unibike Mirage 7536 km

szukaj

archiwum


Statystyki zbiorcze na stronę